Nie reagujesz - akceptujesz

Przypadkowy świadek — nieprzypadkowy bohater! Podziękowania dla odważnego kierowcy

Szef bielskich policjantów, inspektor Krzysztof Herzyk osobiście podziękował dzisiaj Panu Tomkowi, 35-letniemu kierowcy, który w ubiegły czwartek pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej. Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania, w której policjanci przekonują, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Pana Tomka przekonywać nie trzeba, wie o tym doskonale i nie pozwala, aby obok niego bezkarnie łamano prawo.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej osobiście podziękował dzisiaj kierowcy, który w ubiegły czwartek zapobiegł ucieczce pijanego sprawcy kolizji drogowej. Pan Tomek, który chciał pozostać anonimowy, wyraził przekonanie, że większość kierowców na jego miejscu postąpiłaby podobnie. To prawda, bo bielscy kierowcy trzymają linię i coraz częściej pomagają w zatrzymaniu pijanych drogowych piratów. Niestety są też tacy kierowcy, którzy za nic mają kodeks drogowy. Dla nich nie mamy dobrej wiadomości: Nie będzie pobłażania na drogowe piractwo.

Panu Tomkowi i wszystkim, dla których nasze wspólne bezpieczeństwo nie jest obojętne, dziękujemy za obywatelską postawę. Często to dzięki szybkiej reakcji świadków jest możliwe zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Przypominamy, że „Nie reagujesz — akceptujesz!” to hasło kampanii społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.