Nie reagujesz - akceptujesz

Obsługa stacji paliw razem z jej klientem zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

Dzięki obywatelskiej postawie klienta i obsługi jednej ze stacji paliw przy ul. Legionów w Czechowicach policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 38-latka z woj. lubelskiego. Ochrona stacji ujęła mężczyznę, kiedy chciał z niej odjechać, skutecznie uniemożliwiając mu ucieczkę, a klient wezwał Policję. Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzeni pojazdów.

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 18. Na stację paliw w przy ul. Legionów w Czechwicach-Dziedzicach podjechało seicento, kierujący zatankował i poszedł zapłacić. Z jego zachowania wynikało, że jest pod silnym działaniem alkoholu. Kiedy obsługa zorientowała się, że chce odjechać, natychmiast podbiegli do samochodu uniemożliwiając mu ucieczkę. W tym czasie jeden z klientów zawiadomił Policję, a ochrona stacji ujęła go. Na miejsce przyjechali mundurowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dzedzicach, którzy potwierdzili, że kierowca był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec województwa lubuskiego stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie grozi mu teraz do 2 lat za kratami, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki nim udało się zatrzymać potencjalnego drogowego zabójcę.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.