Nie reagujesz - akceptujesz

Sprawca kradzieży rozbójniczej usłyszał zarzuty

Kryminalni z bielskiej dwójki zatrzymali 32-latka, podejrzewanego o kradzież rozbójniczą w jednym z bielskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna najpierw ukradł sześć piw, a następnie użył przemocy wobec chcącego go zatrzymać ochroniarza. Wizerunek sprawcy opublikowaliśmy, prosząc mieszkańców Bielska-Białej o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Dzięki odpowiedzi na apel policjantów, sprawca usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zatrzymali w środę po południu mężczyznę, poszukiwanego w związku z kradzieżą rozbójniczą, do której doszło 22 lipca jednym z dyskontów spożywczych w Bielsku-Białej. 32-latek skradł sześć piw, a następnie zaatakował interweniującego pracownika ochrony, którego uderzył pięścią w twarz i kopnął w głowę. Sprawcy udało się zbiec. Na szczęście ochroniarz nie doznał poważniejszych obrażeń.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kamińskiego, którzy ustalili wygląd podejrzewanego na podstawie zapisu monitoringu. Jego wizerunek został opublikowany z prośbą o pomoc w identyfikacji. Apel przyniósł skutek, pozwalając na ustalenie personaliów poszukiwanego. Stróże prawa namierzyli go w jednym z mieszkań na terenie Bielska-Białej, gdzie się ukrywał. W środę wieczorem doszło do zatrzymania zaskoczonego 32-latka. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, dlatego kryminalni musieli wejść do mieszkania siłowo. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.63 MB)