Nie reagujesz - akceptujesz

„Na podwójnym gazie” spowodowała kolizję z dwoma innymi pojazdami

Policjanci z drogówki zatrzymali 56-latkę, która mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, osobowym fiatem spowodowała kolizję z dwoma innymi samochodami. Kobietę ujęli świadkowie, którzy zabrali jej kluczyki i wezwali patrol. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.30 w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu przy ulicy Kołłątaja. Przyjechała na niego kompletnie nietrzeźwa 56-latka, która spowodowała kolizję dwoma innymi pojazdami znajdującymi się na tym parkingu. Uszkodziła osobowego peugeota i renault, kiedy świadkowie wraz z kierowcą jednego z tych samochodów podeszli do niej od razu dało się zauważyć, że jest upojona alkoholem. Zabrali jej kluczyki oraz wezwali policję. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi i zbadali jej stan trzeźwości. Alkomat pokazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Możliwe, że będzie także musiała z własnej kieszeni pokryć spowodowane w uszkodzonych osobówkach szkody. W takiej sytuacji towarzystwu ubezpieczeniowemu przysługuje roszczenie regresowe do nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony