Nie reagujesz - akceptujesz

Sprawcy kradzieży roweru zatrzymani dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru, których wizerunek opublikowaliśmy, zwracając się z apelem o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. To dwaj recydywiści, karani już za podobne występki w przeszłości. Dziękujemy za pomoc lokalnym mediom i mieszkańcom regionu, którzy odpowiedzieli na apel policjantów.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 stycznia 2022 roku około godziny 2 w nocy. Na teren garażu podziemnego przy ulicy Kochanowskiego 39 w Bielsku-Białej przyszło wówczas dwóch mężczyzn, którzy po krótkim „rozpoznaniu” przebrali się w inną odzież, a następnie skradli rower marki Romet wartości 1300 złotych. Opublikowaliśmy ich wizerunki zarejestrowane przez kamerę monitoringu, prosząc o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców regionu, którzy odpowiedzieli na policyjny apel, stróże prawa domknęli materiał dowodowy i ustalili tożsamość obydwu sprawców kradzieży. Śledczy ustalili także, że wówczas dokonali oni jeszcze na tym parkingu innej kradzieży. Ich łupem obok roweru padły dwie pary butów narciarskich i dron o łącznej wartości 2 tysięcy złotych, które właściciel zgłosił później.

W ubiegły wtorek policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych; 30-letniego bielszczanina, a w środę jego 27-letniego wspólnika. Zostali doprowadzeni do Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży roweru, obuwia narciarskiego i drona. Policjanci ustalili, że podejrzani byli już karani i odbywali kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, dlatego odpowiadając jako recydywiści, muszą liczyć się z surowszym potraktowaniem ich przez sąd. Grożą im kary nawet 5 lat więzienia, będą musli też zwrócić właścicielom równowartość skradzionego mienia.

Dziękujemy za pomoc lokalnym mediom, którzy rozpowszechnili nasz apel i mieszkańcom regionu, którzy odpowiedzieli na apel policjantów.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony