Nie reagujesz - akceptujesz

Wandal wpadł dzięki reakcji świadka

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 20-letniego chuligana, który uszkodził 4 zaparkowane pojazdy, powodując łącznie straty w wysokości blisko 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach. Jednego z mieszkańców okolicy zbudził huk tłuczonego szkła, kiedy sprawdził, co się dzieje, zauważył młodego mężczyznę, który kamieniami stłukł szybę w zaparkowany samochodzie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Stróże prawa z czechowickiej patrolówki zatrzymali wandala. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Mężczyzna był nietrzeźwy. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a stróże prawa ustalili, że uszkodził w sumie 4 zaparkowane w tej okolicy pojazdy, powodując łącznie straty blisko 7 tysięcy złotych na szkodę właścicieli tych samochodów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Ponieważ działał z pobudek czysto chuligańskich, rażąco lekceważąc porządek publiczny, będzie oskarżony na surowszych zasadach. Sąd, który niebawem zajmie się wandalem, może skazać go na karę nawet 5 lat więzienia.

Dziękujemy świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać osiedlowego chuligana.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony