Szczęśliwy powrót do szkoły - 2015 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

2015 - rok pieszego

Szczęśliwy powrót do szkoły

Dzisiaj w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

Działania policjantów polegają na edukowaniu najmłodszych, tak aby wiedzieli jakich zasad należy przestrzegać w drodze do szkoły. Na zajęciach stróże prawa uczą pierwszoklasistów prawidłowego przekraczania jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Mundurowi kontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Dzisiaj policjanci z drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej przy ul. Zapłocie Duże. W czasie inauguracji roku szkolnego mł.asp. Bartłomiej Kapias z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zwracał się do najmłodszych i ich rodziców, prosząc o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Poruszył kwestię dowożenia dzieci do szkoły i prosił, aby zatrzymywać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczać widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię. Informował o konieczności stosowania elementów odblaskowych. Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po drodze po zmierzchu, poza terenem zabudowanym musi posiadać widoczny dla innych uczestników ruchu element odblaskowy.

  • Policjanci edukują pierwszoklasistów
  • Policjanci edukują pierwszoklasistów
  • Policjanci edukują pierwszoklasistów

Film Policjanci edukują pierwszoklasistów

Pobierz plik Policjanci edukują pierwszoklasistów (format mp4 - rozmiar 8.06 MB)