2016 - rok pieszego

Przedszkolaki na III Turnieju Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie

Blisko 200 przedszkolaków uczestniczyło w III Turnieju Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie, który odbył się wczoraj w hali sportowej przy ul. Bratków. W akcję włączyli się również bielscy policjanci, dla których spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa, jakich bezwzględnie powinni przestrzegać.

Dzieci aż z 8 bielskich przedszkoli miały okazję podzielenia się zdobytą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze i w domu, udzielania pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych, czy właściwego zachowania wobec obcych zwierząt. Turniej odbywał się w formie zabawy, a przedszkolaki cieszyły się z każdego zdobytego punktu. Na specjalnie przygotowanych stoiskach na maluchy czekali bowiem policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni PCK, ratownicy GOPR-u, WOPR-u oraz przedstawiciele Śląskich Kolei PKP. Najmłodsi bezbłędnie odpowiadali na pytania stróżów prawa w kwestii bezpieczeństwa.

Dla st.asp. Joanny Buzderewicz i sierż.szt. Daniela Romika - dzielnicowych z komisariatu III oraz st.asp. Dariusza Popadyńca – policyjnego przewodnika psa tropiącego, spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa, jakich powinni przestrzegać w ruchu drogowym, w czasie zabawy w przedszkolu, w domu, czy na podwórku oraz o tym, jak powinni zachowywać się podczas kontaktu z obcym zwierzęciem. Wszystkim maluchom dopisywały świetne humory, a my możemy być dymni, że dzieci mają tak dużą wiedzę o bezpieczeństwie.