2016 - rok pieszego

Policjanci i księża wspólnie dla ochrony życia

„Świeć przykładem nie tylko w Adwencie!”. „Załóż odblaski i bądź widoczny na drodze!”. To hasła przyświecające wspólnej akcji policjantów i księży zaangażowanych we współpracę z bielskim Caritasem. Stąd wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Policjanci mówią o bezpieczeństwie na drodze. Po mszy spotykają się z wiernymi i rozdają elementy odblaskowe. Podczas wczorajszej mszy w kościele w Bierach, zainaugurowano tegoroczne, wspólne działania.

Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi i bielskim Caritasem usiłują chronić życie pieszych. Tradycją stało się już, że od kilku lat w okresie jesienno – zimowym, gdy szybko zapada zmrok, na drogach jest ślisko, a piesi narażeni są na dużo większe niebezpieczeństwo, stróże prawa odwiedzają kościoły w mniejszych miejscowościach, a także te które znajdują się w pobliżu ruchliwej drogi. W czasie nabożeństw przestrzegają wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Tłumaczą podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniają jak być lepiej widocznym. Mundurowi rozdają uczestnikom nabożeństw elementy odblaskowe, jednocześnie informując o obowiązku noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Podczas wczorajszej wieczornej mszy świętej, policjanci spotkali się z wiernymi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach. Uczestnicy mszy wysłuchali policyjnych porad, a na zakończenie otrzymali elementy odblaskowe.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kolejnej edycji kampanii „2016 – rok pieszego”, mającej na celu zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych.