Wiadomości

Trwają krajowe działania "TIR"

Data publikacji 06.08.2018

Od piątku, 4 sierpnia, każdego dnia, w godzinach 6:00 - 22:00 na drogach ekspresowych i autostradach prowadzone są przez policjantów ruchu drogowego działania kontrolno – prewencyjne o nazwie „TIR”.

W związku z trwającymi wakacjami i w celu zachowania płynności ruchu na drogach ekspresowych i autostradach, a także biorąc pod uwagę uciążliwe warunki atmosferyczne, jakimi są wysokie temperatury powietrza, policjanci szczególnym nadzorem obejmą kierujących pojazdami ciężarowymi i sposób ich jazdy.

Celem działań jest dążenie do ujawnienia kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają. Policjanci zwracają uwagę, również na łamanie innych przepisów ruchu drogowego, w tym na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, niestosowanie się do zakazów.

Bielscy policjanci kontrolują znajdujące się na terenie naszego powiatu odcinki dróg ekspresowych S1 i S52, a także K-1. Do działań używają m.in. pojazdów wyposażonych w videorejestratory.

Najważniejszym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, gdzie w związku z wakacjami jest wzmożone natężenie ruchu, a także wyeliminowanie kierujących, których sposób jazdy stwarza zagrożenie dla życia i zdrowa innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy:

- na autostradach i drogach ekspresowych kierowców ciężarówek obowiązuje ograniczenie prędkości 80 km/h

- na wielu odcinkach dróg ekspresowych i autostrad w Polsce obowiązuje zakaz wyprzedzania się pojazdów ciężarowych – oznaczonych znakiem B-26 „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”.

Apelujemy do kierowców, nie tylko pojazdów ciężarowych, o przestrzeganie przepisów określonych w kodeksie drogowym.


 

Powrót na górę strony