Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Wpadł na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. Na koncie miał jeszcze kradzież samochodu

  Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 41-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Szybko okazało się, że ma on również na koncie kradzież wartego 10 tysięcy złotych dostawczego renault, którym odjechał pomimo cofniętych uprawnień. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

 2. Poszukiwany z zakazem prowadzenia pojazdów wpadł z narkotykami

  Policjanci z bielskiej „czwórki” zatrzymali 20-latka, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Był także poszukiwany przez sąd, ponieważ miał do odsiadki pół roku za swoje wcześniejsze występki, a stróże prawa znaleźli przy nim marihuanę. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

 3. Dziękujemy za dobre słowo i przestrzegamy przed oszustami

  Do komendy w Bielsku-Białej wpłynęły podziękowania od 58-latka, który docenił kompetencje policjanta, który przyjmował od niego zawiadomienie o popłnionym przestępstwie. Mężczyzna padł ofiarą ozustów, którzy podając się za pracownika banku, nakłonili go do zainstalowania złośliwego oprogramowania. Tym sposobem przejęli kontrolę nad jego bankowością internetową i „wyczyścili” konto z oszczędności. Pokrzywdzony w tak stresującym momencie swojego życia mógł liczyć na empatię i fachowość policjanta.

 4. Poszukiwany przez sąd wpadł jadąc na „podwójnym gazie”

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 46-latka, który prowadził osobowego mercedesa, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że był poszukiwany przez sąd za swoje wcześniejsze występki i ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

 5. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Bielska-Białej poszukują świadków wypadku drogowego, jaki miał miejsce 20 września br. około 13.40 w Bielsku-Białej na ulicy Piastowskiej. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z autobusem obrażenia odniosły 2 pasażerki autobusu.

 6. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Bielska-Białej poszukują świadków wypadku drogowego, jaki miał miejsce 24 października br. około 2.55 w Bielsku-Białej na drodze ekspresowej S-1 na pasie ruchu w kierunku Cieszyna. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z zaparkowaną maszyna budowlaną śmierć na miejscu poniósł 45-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

 7. Przedświąteczne spotkania dzielnicowych z bielskiej „jedynki” z seniorami

  Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek prowadzą regularne spotkania z mieszkańcami oraz młodzieżą w swoich rejonach służbowych. Mundurowi przestrzegają przed oszustami, którzy uaktywniają się zwykle w przedświątecznym okresie oraz przypominają o zasadach związanych zapobieganiem się rozprzestrzenianiu koronawirusa.

 8. „Świeć Przykładem – Noś odblaski” - to może uratować Twoje życie

  Wczoraj bielscy policjanci, redaktorzy Radia Bielsko i Bielskich Dróg, ratownicy medyczni oraz strażacy ochotnicy z Porąbki, Czańca, Kobiernic i Bujakowa wraz z wójtem Porąbki oraz gospodyniami z Bujakowa i pracownikami UG w Kozach po raz kolejny przeprowadzili działania „Świeć Przykładem – Noś odblaski”, skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zachęcali do tego, aby w porze wieczorowo-nocnej nosić odblaski. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe opaski.

Powrót na górę strony