Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Polecamy

Policjant, który mi pomógł
Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Hulajnogą do policyjnego aresztu

  Stróże prawa zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który posiadał przy sobie marihuanę, amfetaminę i ekstazy. Wpadł, ponieważ nocą jechał środkiem drogi nieoświetloną hulajnogą. Grożą mu nawet 3 lata za kratami.

 2. Zarzuty za ucieczkę przed policyjną kontrolą

  Policjanci z drogówki zatrzymali 19-letniego bielszczanina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania, dlatego zdecydował się na karkołomną ucieczkę, którą skończył w rowie melioracyjnym. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia i 30 tysięcy złotych grzywny...

 3. Dzielnicowi z Jasienicy bliżej nas

  Dzielnicowi z jasienickiego komisariatu odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 1 w Jaworzu. Dzieci mogły wysłuchać ciekawej prelekcji o pracy stróżów prawa, przyjrzeć się z bliska policyjnym samochodom i wyposażeniu. Przedszkolaki usłyszały też wiele praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa, zachowania wobec obcych zwierząt i nieznajomych. Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się także, że policjant to osoba, do której zawsze można się zwrócić o pomoc.

 4. Na sygnałach do porodu

  W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc kierowcy - nawet w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w wyścigu z czasem i umiejętności prowadzenia samochodu, często bywają na wagę zdrowia, a nawet życia. Nowego życia...

 5. Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, który przeprowadzili policjanci z bielskiej drogówki. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

 6. Bezpieczny cyklista na bielskich drogach

  Wczoraj bielscy policjanci, redaktorzy Radia Bielsko i Bielskich Dróg oraz strażacy ochotnicy ze Straconki i Leszczyn zainaugurowali akcję pn. „Bezpieczny cyklista”. Akcja skierowana jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów i użytkowników hulajnóg i potrwa przez cały okres letni.

 7. Policjantem jest się zawsze i wszędzie

  Kryminalny z komendy w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby. W środowe południe zatrzymał 45-latka, który prowadził osobową kię, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna okazał się także poszukiwany przez sąd.

 8. 4 obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców w 2 dni

  Mundurowi w ciągu dwóch dni zatrzymali aż 6 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Czterech z nich wpadło w ręce stróżów prawa dzięki obywatelskiej postawie innych kierujących. Rekordzista wydmuchał ponad 3.5 promila, a amator jazdy rowerem pod wpływem alkoholu dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu.

Powrót na górę strony