Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Mundurowy z bielskiej "dwójki' w drodze na służbę zakończył jazdę pijanego kierowcy busa

  Mundurowy z drugiego komisariatu w drodze do pracy udaremnił dalszą jazdę pijanego kierowcy. Jadąc drogą ekspresową, policjant zauważył kierującego busem, który jechał "wężykiem", ocierając się o bariery energochłonne. Kiedy powiadomieni o tym policjanci z drogówki zatrzymali 41-letniego kierowcę do kontroli, okazało się, że jest nietrzeźwy. Grożą mu teraz dwa lata więzienia.

 2. Ostrzegamy przed fałszywymi medykami, którzy twierdzą, że umawiają na szczepienia przeciwko koronawirusowi

  Policjanci poszukują trojga przestępców, którzy wczoraj okradli 65-latkę z Bielska-Białej. Dwie kobiety i mężczyzna podawali się za medyków i w czasie pozornego badania splądrowali mieszkanie. Skradli ponad 1.500 złotych i biżuterię. Ostrzegamy przed oszustami.

 3. Policyjni wywiadowcy „mają nosa” do narkotyków

  Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. 35. i 41-latek wpadli późnym wieczorem w tej samej okolicy Bujakowa koło Bielska-Białej z amfetaminą. 41-letni bielszczanin był także poszukiwany przez sąd, ponieważ miał prawie 3 lata do odsiadki. Policjanci podejrzewają, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

 4. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Szczyrku

  Policjanci z wydziału prewencji oraz mundurowi z Wilkowic przeprowadzili wczoraj akcję profilaktyczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi adeptami sportów zimowych, zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku i poza nim. Policjanci sprawdzali też przestrzeganie przepisów sanitarnych. Dla dzieci dodatkową atrakcją był policyjny quad.

 5. "Świeć przykładem - Noś odblaski" - zależy nam na bezpieczeństwie pieszych

  Policjanci z bielskiej drogówki we współpracy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego Urzędu Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Radiem Bielsko i Bielskimi Drogami, Wójtem Gminy Jasienica i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi prowadzili kolejną akcję z cyklu pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Wczoraj uczestnicy tej profilaktycznej akcji podarowali odblaski pieszym w bielskiej Wapienicy, Mazańcowicach, Międzyrzeczach, Iłownicy i Landeku. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w trudny, zimowy czas.

 6. Policyjni poszukiwacze „mieli nosa”

  Kryminalni z Bielska-Białej wytropili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna uciekał przed policjantami osobowym audi, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie spędzi 7 lat za oszustwa.

 7. Dzielnicowy nie ustąpił drogowemu piratowi

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kozach po pościgu zatrzymał 33-letniego kierowcę motocykla crossowego, który bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu szarżował na jednym z osiedli mieszkalnych. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu nawet 5 lat za kratami. Natomiast za popełnione wykroczenia drogowe wysoka grzywna i kara z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

 8. Skuteczny pościg za drogowym przestępcą

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-latka, który kierując osobowym golfem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.