Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Polecamy

Zielona strefa
Policjant, który mi pomógł
Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny cyklista w Szczyrku

  Dzisiaj bielscy policjanci, mundurowi z komendy wojewódzkiej i przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczyrku w ramach działań „Bezpieczne Wakacje” przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Bezpieczny cyklista”. Jest ona skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Mundurowi i urzędnicy przypominali o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdawali elementy obowiązkowego wyposażenia roweru i kodeksy drogowe. Dziękujemy przedstawicielom mediów za promocję naszej akcji.

 2. Nietrzeźwa rowerzystka doprowadziła do wypadku

  Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, jaki wczoraj spowodowała 28-letnia mieszkanka Bielska-Białej. Kobieta przewoziła rowerem dziecko. Obie doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. 28-latka prowadziła jednoślad, mając w organizmie ponad promil alkoholu.

 3. Policjanci zabezpieczali II Bielski Marsz Równości

  W niedzielę stróże prawa zabezpieczali „II Bielski Marsz Równości”, którego uczestnicy najpierw zgromadzili się na Placu Chrobrego, a następnie przeszli ulicami miasta. Podczas zabezpieczenia marszu nie doszło do żadnych incydentów.

 4. Zdobywali swoje pierwsze „prawo jazdy”

  Uczniowie ze szkół podstawowych zdobywali swoje pierwsze „prawo jazdy”. Egzaminy na kartę rowerową przeprowadzali nauczyciele z wychowania komunikacyjnego razem z funkcjonariuszami bielskiej drogówki. Młodym kierowcom jednośladów, którzy zdobyli swoje pierwsze uprawnienia, gratulujemy i życzymy „szerokości”.

 5. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zachęcamy od korzystania podczas jazdy z kasku

  Wakacje już tuż, tuż. Dlatego przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu, jakie powinien posiadać każdy rower. Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę najlepiej już na etapie kupna roweru. Zachęcamy także do tego, aby korzystać podczas jazdy z kasku, bo chociaż nie jest to obecnie wymagane przepisami, w razie upadku lub zderzenia z pojazdem, czy przeszkodą może zadecydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

 6. Bezpieczny pieszy — policyjna akcja na drogach regionu

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z bielskiego garnizonu prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem ze strony mundurowych objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami. Mundurowi wykorzystali podczas działań policyjnego drona.

 7. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami

  Dzielnicowi z czechowickiego komisariatu spotykają się z uczniami szkół podstawowych i przygotowują ich do bezpiecznego spędzenia zbliżających się wakacji. Mundurowi przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach oraz przestrzegają przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.

 8. Bezpieczny weekend - Boże Ciało

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony