Wiadomości

V etap wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne” za nami

Data publikacji 08.08.2018

Aż cztery etapy 75 wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne” zostały rozegrane na Śląsku. Dzisiaj zakończył się V etap, który biegł z Wieliczki do Bielska-Białej. Policjanci, na całej trasie przejazdu kolarzy, dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Pomimo dużego wyzwania, jakie stanowiło zabezpieczenie tak poważnej międzynarodowej imprezy sportowej, wydarzenie przebiegało spokojnie i bez poważniejszych zakłóceń.

Policjanci zabezpieczali trasę przejazdu kolarzy, ale także dbali o bezpieczeństwo kibiców, którzy obserwowali przebieg wyścigu wzdłuż trasy. Działania bielskich stróżów prawa wsparli koledzy z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Ich zadaniem było dynamiczne zabezpieczenie tras na poszczególnych etapach wyścigu, udzielanie pomocy zespołom pilotującym na całej trasie i współpraca oraz wymiana informacji pomiędzy sędzią głównym, organizatorami, „radiem wyścigu”, a zespołami pilotującymi. W utrzymanie porządku zaangażowane były również inne służby, takie jak: Straż Miejska, Straż Pożarna, Straż Graniczna czy Pogotowie Ratunkowe.

Zmagania zawodowych kolarzy zostały poprzedzone wyścigiem Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, który odbył się dzisiaj w Bielsku-Białej. Na starcie i mecie rowerowych zmagań na uczestników czekali policjanci, którzy wspólnie z organizatorami sportowej imprezy zadbali o ich bezpieczeństwo. Policjanci z drogówki przygotowali dla młodych kolarzy lampki rowerowe. Warunkiem otrzymania zestawu było przyjechanie rowerem, który nie posiadał oświetlenia. Mundurowi wraz z organizatorami rozdali blisko 100 zestawów oświetleniowych, które stanowią obowiązkowe wyposażenie rowerów. Korzystając z tej okazji, policjanci przypominali rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Po szybkim instruktażu obsługi oświetlenia, przyszedł czas na start wyścigu. Młodzi rowerzyści zmagali się na trasie, na której później pojawili się zawodowi kolarze z całego świata, startujący w Tour de Pologne.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za cierpliwość oraz wyrozumiałość w związku ze znacznymi utrudnieniami w poruszaniu się w rejonie miasta oraz wzdłuż trasy przejazdu wyścigu. Jutro kolarze zmagać będą się na trasie Zakopane – Poprad.

Film Tour de Pologne

Pobierz plik Tour de Pologne (format mp4 - rozmiar 12.4 MB)

Powrót na górę strony