Wiadomości

Pożar kamienicy przy ul. Cieszyńskiej. Policjanci ustalają przyczyny

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Pożar wybuchł wczoraj około 17.00. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 15 mieszkańców ewakuowało się z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy.

W wyniku zdarzenia budynek najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do dalszego zamieszkania. Decyzję tę podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na miejscu pracują policjanci. Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpiecza ślady, zbierając materiał dowodowy. Przeprowadzane są szerokie czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Równolegle do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, podejmowane są działania dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne, zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru i osób odpowiedzialnych za jego wywołanie. Dokładną przyczynę pożaru określi biegły z zakresu pożarnictwa. Fragment ulicy Cieszyńskiej, w miejscu gdzie doszło do zdarzenia, został wyłączony z ruchu.