Wiadomości

Policjanci i księża wspólnie dla ochrony życia

Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku – są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Po mszy policjanci spotkają się z wiernymi i będą rozdawać elementy odblaskowe.

W środę w siedzibie bielskiego „Caritasu” odbyła się wspólna konferencja przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Żywcu, „Caritas” oraz towarzystwa ubezpieczeniowego Saltus. Spotkanie zainaugurowało tegoroczną akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie”, której celem jest ochrona życia pieszych.

W ramach akcji stróże prawa odwiedzą kościoły w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego. W czasie nabożeństw będą przestrzegać wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśnią, jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Wytłumaczą, jaka jest różnica bezpieczeństwa osób, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi, które je noszą. Po nabożeństwie odblaski będą rozdawane seniorom, ale także dzieciom i dorosłym.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pieszych - 2019”, której celem jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym roku po raz kolejny dla wiernych przygotowanych jest 6 tysięcy odblasków.

Powrót na górę strony