Wiadomości

Policjanci oddali krew dla chorego kolegi i "pompowali" dla małego Wojtusia

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddali honorowo krew dla zmagającego się z nowotworem kolegi. W akcji uczestniczyło ponad 50 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 20 litrów życiodajnej substancji. Tego samego dnia mundurowi wzięli udział w akcji #GaszynChallenge włączając się w zbiórkę pieniędzy zorganizowaną dla małego Wojtusia.

Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Mundurowi i pracownicy cywilni regularnie organizują zbiórki krwi. Wczoraj odbyła się akcja pod nazwą „Razem dla Grzesia”, której celem było zebranie jak największej ilości krwi na leczenie zmagającego się z nowotworem kolegi z wapienickiego pododdziału prewencji. Zgłosiło się ponad 50 osób, a personel medyczny zebrał ponad 20 litrów krwi. 6 osób po raz pierwszy zdecydowało się podzielić cząstką siebie.

„Ludzka krew jest bezcenna. Nawet najlepsza opieka i wiedza specjalistów nie są w stanie uratować życia, kiedy jej brakuje” – twierdzą policjanci z bielskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Podczas wtorkowej zbiórki krwi mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej podjęli także rzucone im przez policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach w ramach akcji #GaszynChallenge. Stróże prawa przed oddaniem krwi solidarnie wykonali zadanie polegające na zrobieniu 10 pompek i włączyli się ze zbiórkę pieniędzy dla chorego Wojtusia.

Mundurowi nominowali do wyzwania:

  • Ratowników z Grupy Beskidzkiej GOPR
  • Strażników Granicznych z placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej
  • Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w  Cieszynie
  • Policjanci stoją w kolejce do autobusu w którym oddaje się krew
  • Policjant wykonuje kciukiem znak OK podczas wywiadu lekarskiego przed oddaniem krwi
  • Policjanci oddają krew w specjalnym autousie
  • Policjanci oddają krew w specjalnym autobusie
  • Policjant oddaje krew w specjalnym autobusie
  • Policjanci wykonują pompki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.88 MB)

Powrót na górę strony