Wiadomości

Świeć przykładem z EXPRESS FM, Radiem Bielsko i śląską drogówką

Data publikacji 19.01.2021

Śląska drogówka wspólnie z rozgłośniami radiowymi EXPRESS FM i Radiem Bielsko prowadzi cykl spotkań z mieszkańcami naszego województwa, podczas których rozdanych zostanie klika tysięcy odblasków. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie. Policjanci apelują “im mocniej świecisz, tym bardziej jesteś bezpieczny”.

Policjanci ze śląskiej drogówki wspólnie z dziennikarzami stacji radiowych EXPRESS FM i Radio Bielsko prowadzą cykl spotkań z mieszkańcami. W ramach przedsięwzięcia poruszane są tematy dotyczące bezpieczeństwa pieszych na naszych drogach, podczas których rozdawane będą odblaskowe opaski. W sumie, do mieszkańców naszego regionu trafi kilka tysięcy odblasków. Pomimo tego, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy tylko obszaru niezabudowanego w miejscu gdzie nie ma chodnika, mundurowi już od dawna zachęcają pieszych do tego, by mieć je na sobie zawsze po zmroku, w myśl zasady, że „element odblaskowy na pewno nie zaszkodzi a często może pomóc”.

Tylko w tym roku na śląskich drogach doszło już do prawie 1200 zdarzeń z udziałem pieszych, niestety aż 47 z nich zakończyło się śmiercią. Pamiętaj – bezpieczny pieszy to widoczny pieszy!

Więcej o bezpieczeństwie pieszych w kresie jesienno-zimowym.

A tak wyglądały działania w poszczególnych miastach województwa śląskiego:

- Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, , Bielsko-Biała, Bielsko-Biała

- Bytom

- Cieszyn, Cieszyn,  Cieszyn, Cieszyn, Cieszyn

- Jastrzębie-Zdrój

- Jaworzno

- Katowice, Katowice

- Kłobuck, Kłobuck

- Mikołów

- Mysłowice

- Myszków

- Pszczyna

- Racibórz

- Rybnik, Rybnik

- Siemianowice Śląskie

- Tychy

- Zabrze

- Żywiec, Żywiec, Żywiec, Żywiec