Wiadomości

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który wtargnął na teren szkoły

Data publikacji 23.10.2020

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 30-latka, który wtargnął wczoraj na teren jednej z bielskich szkół średnich. Agresywny mężczyzna wbiegł do szkoły i nie reagował na apel personelu do opuszczenia budynku. Zaniepokojona dyrekcja wezwała Policję. Stróże prawa szybko i sprawnie obezwładnili intruza. Nikt z osób przebywających na terenie szkoły nie doznał obrażeń. O losie 30-latka zdecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11.20 w jednej ze szkół średnich w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej. Dyrekcja szkoły zgłosiła, że do placówki wtargnął agresywny mężczyzna, który nie reagował na apele personelu, aby opuścić budynek. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z wydziału prewencji oraz trzeciego komisariatu, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce i skutecznie obezwładnili mężczyznę. Żadna z osób przebywających na terenie szkoły nie doznała obrażeń.

Zatrzymany mężczyzna po wykonaniu z nim wstępnych czynności i ustaleniu jego tożsamości trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z trzeciego komisariatu ustalili, że to pochodzący z Katowic 30-latek bez stałego miejsca zamieszkania, prowadzący włóczęgowski tryb życia. Po wtargnięciu do szkoły nie używał on żadnego niebezpiecznego narzędzia ani nie groził nikomu jego użyciem. Śledczy z trzeciego komisariatu ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz motywy działania mężczyzny. Za naruszenie miru poprzez wtargnięcie na teren szkoły grozi mu kara jednego roku pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.