Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 10.11.2020

Świadkowie ujęli, a policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. Ich niepokój wzbudził styl jazdy kierującego dostawczym renault, kiedy zjechał on na stację paliw, uniemożliwi mu dalszą jazdę i natychmiast zawiadomił Policję. Mężczyźnie grożą mu 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej. Przypadkowi świadkowie zwrócili uwagę na dostawczego renault, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kiedy zjechał na stację paliw, uniemożliwi mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. Nie pozwolili też, aby kierowca oddalił się pieszo. Mężczyzna był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwali Policję. Na miejsce dojechali mundurowi z bielskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości 49-letniego kierowcy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że bielszczanin miał we krwi blisko 2,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom!

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.