Policjanci i taksówkarz uratowali desperata - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Policjanci i taksówkarz uratowali desperata

Data publikacji 30.12.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Policji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej uratowali 25-latka, który targnął się na własne życie. Policjanci poszukiwali mężczyzny po tym, jak zadzwonił on do taksówkarza i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Stróże prawa w ostatniej chwili znaleźli desperata, który miał już na szyi zadzierzgniętą pętle.

We wtorek wieczorem bielski taksówkarz zawiadomił służby ratunkowe, że jeden z jego klientów zadzwonił do niego i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Kierowca kojarzył klienta z wcześniejszych kursów i podał adres, pod który zwykle go przewoził. Natychmiast ruszyły policyjne poszukiwania. Okazało się, że podane miejsce znajduje się w bliskim sąsiedztwie lasu i poszukiwania policjantów skupiły się właśnie na tym terenie. Po kilkunastu minutach policjanci z bielskiego wydziału prewencji pod jednym z drzew spostrzegli mężczyznę z zadzierzgnięta pętlą. Natychmiast odcięli go, sprawdzili czynności życiowe i udzieli niezbędnej pomocy.

Dzięki postawie taksówkarza i szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Kiedy na miejsce dojechali medycy, 25-latek był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą samobójczą, został on zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 w Bielsku-Białej. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.