Wiadomości

„... Służyć wiernie narodowi...” Nowi policjanci złożyli ślubowanie

W szeregi bielskiej Policji wstąpili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Rotę ślubowania przyjął od nich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć mieszkańcom naszego regionu.

Fotografia policjantów podczas ślubowania z naniesionym tekstem roty policyjnego ślubowania.

Dzisiejsza uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała bardziej skromny charakter niż w latach ubiegłych. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda przyjął ślubowanie od 10 nowych policjantów. Świadkami ślubowania w ograniczonym zakresie byli przedstawiciele kadry kierowniczej bielskiej komendy. Niestety w uroczystości nie mogły uczestniczyć rodziny i bliscy nowych stróży prawa.

I Zastępca szefa bielskiego garnizonu policji w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Wskazał, jak ważna jest gruntowna znajomość prawa, nauka policyjnego rzemiosła i rozwijanie osobistych umiejętności. Podkreślił, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Młodszy Inspektor Dariusz Zajda zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać. W okolicznościowym przemówieniu wskazywał, że policyjna legitymacja jest wyrazem szczególnego zobowiązania wobec społeczeństwa. Życzył powodzenia w łączeniu trudów służby z życiem rodzinnym oraz tego, aby mundur był dla nich oraz ich rodzin zawsze powodem do dumy.

W najbliższym czasie policjanci, którzy złożyli dzisiaj ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkole policyjnej. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi bielskiej komendy.

Nowo przyjętym kolegom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

  • Od lewej; dowódca policyjnej uroczystości składa meldunek przełożonemu.
  • Komendant wygłasza okolicznościowe przemówienie, na przeciw stoją policjanci.
  • Umundurowani policjanci stoją z podniesionymi prawymi ramionami na baczność w dwuszeregu podczas uroczystości ślubowania.
  • Umundurowani policjanci stoją na baczność w dwuszeregu podczas uroczystości ślubowania. Mają podniesione prawe ramiona. Na drugim planie stoi przyjmujący ślubowanie komendant, a za nim wyświetla się godło państwowe.
  • Widok na ramię policyjnego munduru, na drugim planie stoi komendant, a za nim wyświetla się godło państwowe.
  • Na pierwszym planie rząd umundurowanych policjantów, na drugim planie komendant, a za nim wyświetla się godło państwowe.
Powrót na górę strony