Wiadomości

Mieszkańcy miasta pomogli ustalić tożsamość kobiety podejrzewanej o kradzież

Data publikacji 22.01.2021

Policjanci ustalili tożsamość kobiety podejrzewanej o kradzież saszetki z zawartością o łącznej wartości 2.700 złotych, która miała miejsce w dniu 7 stycznia w CH Gemini. Okazał się nią 75-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Dziękujemy przedstawicielom mediów za rozpowszechnienie komunikatu o poszukiwaniach sprawczyni oraz mieszkańcom miasta, którzy wykazując się obywatelską postawą, przekazali Policji cenne informacje.

Do kradzieży doszło 7 stycznia bieżącego roku około godziny 15.30 w salonie Orange w CH Gemini przy ulicy Leszczyńskiej 20. Kradzież i osoba podejrzewana o jej dokonanie została zarejestrowana przez kamery monitoringu wewnątrz lokalu. Kobieta, która wykorzystała moment nieuwagi jednego z klientów i zabrała pozostawioną na oparciu krzesła saszetkę. Wewnątrz niej znajdowały się dokumenty, gotówka oraz telefon marki Redmi Note 9 Pro o łącznej wartości 2.700 złotych.

Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu I w Bielsku-Białej. Przestępstwo zostało zarejestrowane przez monitoring, a stróże prawa zdecydowali się opublikować wizerunek poszukiwanej kobiety. Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców Bielska-Białej śledczy ustalili jej tożsamość. To 75-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Policjanci zatrzymali ją w miejscu zamieszkania. Stróże prawa odzyskali skradziony telefon i dokumenty. Za kradzież grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.