Wiadomości

Policjanci i dziennikarze uczyli przedszkolaków zasad bezpieczeństwa

Mundurowi z bielskiej drogówki i redaktorzy Radia Bielsko odwiedzili dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Bielsku-Białej. Policjanci przypomnieli im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska policyjnemu wyposażeniu i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

 

Przedszkolaki, nauczycielki, policjanci i dziennikarze pozują razem z dziećmi do zdjęcia przed budynkiem przedszkola.

Panująca epidemia i wprowadzone z powodu niej obostrzenia sanitarne sprawiły, że w tym roku szkolnym policjanci rzadziej niż to miało miejsce w przeszłości, mogą spotykać się z dziećmi w szkołach i przedszkolach. Pomimo tego bielscy policjanci starają się docierać do tych placówek, które mogą funkcjonować w reżimie sanitarnym. Z dziećmi Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Bielsku-Białej spotkali się policjanci z ruchu drogowego i redaktorzy z Radia Bielsko. Mundurowi uczą dzieci i młodzież zasad bezpiecznego wypoczynku, przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i korzystaniu z elementów odblaskowych. Policjanci przestrzegają ich przed zimowymi zagrożeniami, takimi jak na przykład wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne czy niewłaściwymi zabawami na śniegu. Od dziennikarzy z bielskiego radia maluchy z kolei otrzymały odblaskowe opaski.

Poza edukacyjną wartością takich spotkań, dzieci oswajają się z tym, że policjant to osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

  • Umundurowani policjanci trzymają laurki wykonane przez dzieci.
  • Pięcioro dzieci w policyjnym dużym radiowozie pozuje do zdjęcia, dwoje z nich ma założone policyjne czapki, a jeden trzyma tzw. lizak do zatrzymywania samochodów.
  • Policjant prowadzi prelekcję dla przedszkolaków przed budynkiem przedszkola.