Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" z bielskimi policjantami

Policjanci z wydziału prewencji oraz dzielnicowi przeprowadzili w sobotę akcję profilaktyczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi adeptami sportów zimowych, zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku i poza nim. Policjanci zwracali też uwagę na przestrzeganie przepisów sanitarnych. Dla dzieci dodatkową atrakcją był policyjny quad.

Pandemia i zamknięcie stoków narciarskich dało się we znaki wszystkim miłośnikom sportów zimowych. W sobotę zostały one otwarte i turyści gromadnie postanowili skorzystać z zimowej aury. Na stoku Dębowca pojawili się także mundurowi, którzy rozmawiali z najmłodszymi adeptami zimowych sportów. Policjanci zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zarówno podczas pobytu na stoku, jak i poza nim. Przybliżali im reguły dekalogu narciarskiego FIS oraz przekazywali okolicznościowe gadżety, m.in. odblaskowe opaski. Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi zwracali także uwagę na przestrzeganie przez osoby korzystające ze stoku zasad sanitarnych. Atrakcją dla najmłodszych dzieci był policyjny quad, na którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  • Policjant zakłada dziecku opaskę odblaskową na ramię. W tle policjanci stoją przy quadzie. Zdjęcie wykonane na zboczu stoku narciarskiego.
  • Widok na tył policyjnego quada. Na drugim planie policjant rozmawia z narciarzami. Zdjęcie wykonane na zboczu stoku narciarskiego.
  • Umundurowany policjant kuca przy dwójce dzieci na śniegu. Zdjęcie wykonane na zboczu stoku narciarskiego.
  • Policjanci stoją obok służbowego quada, na którym siedzą dzieci. Zdjęcie wykonane na zboczu stoku narciarskiego.
  • Policjant siedzi na policyjnym quadzie. W tle stok narciarski. Pada śnieg.
  • Dwaj umundurowani policjanci stoją tyłem do zdjęcia i obserwują stok narciarski.
  • Dziecko pozuje do zdjęcia na policyjnym quadzie. Obok stoi policjant. Zdjęcie wykonane na zboczu stoku narciarskiego.
  • Policjant zakłada dziecku opaskę odblaskową na ramię.
  • Ulotka z akcji pn. Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku leży na masce policyjnego quada.
Powrót na górę strony