Skuteczny pościg za drogowym przestępcą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Skuteczny pościg za drogowym przestępcą

Data publikacji 15.02.2021

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-latka, który kierując osobowym golfem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem policjanci z wydziału prewencji patrolowali okolicę Kóz. W pewnym momencie na jednej z bocznych ulic zauważyli znanego im z wcześniejszych kłopotów z prawem 28-letniego mieszkańca tej miejscowości. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak zignorował polecenia policjantów i próbował uciec. Stróże prawa podjęli pościg i powiadomili dyżurnego komendy, który na miejsce do pomocy skierował przewodnika psa tropiącego oraz mundurowych z komisariatu w Kobiernicach. 28-latek uciekał tak długo, aż uszkodził podwozie pojazdu i nie był w stanie kontynuować jazdy. Wtedy stróze prawa nie dali mu szansy na pieszą ucieczkę, sprawnie go zatrzymując. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy. Pojazd miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny i kierujący został dodatkowo ukarany mandatem karnym za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i prowadzenie pojazdu wbrew zakazowi pojazdów grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.