Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Szczyrku

Policjanci z wydziału prewencji oraz mundurowi z Wilkowic przeprowadzili wczoraj akcję profilaktyczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi adeptami sportów zimowych, zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku i poza nim. Policjanci sprawdzali też przestrzeganie przepisów sanitarnych. Dla dzieci dodatkową atrakcją był policyjny quad.

Pandemia i zamknięcie stoków narciarskich dało się we znaki wszystkim miłośnikom sportów zimowych. Dlatego od niedawna otwarte stoki przyciągnęły narciarzy i snowboardzistów; turyści chętnie postanowili skorzystać z zimowej aury i dobrych warunków na stokach. Na Białym Krzyżu w Szczyrku pojawili się mundurowi, którzy prowadzą akcję profilaktyczną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Stróże prawa rozmawiali przede wszystkim z najmłodszymi adeptami zimowych sportów oraz ich opiekunami. Policjanci z bielskiego wydziału prewencji oraz kierownik i dzielnicowi z posterunku w Wilkowicach i Szczyrku przybliżyli im podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku, oraz reguły dekalogu narciarskiego FIS. Mundurowi podczas rozmów i krótkich pogadanek przekazywali okolicznościowe gadżety, m.in. odblaskowe opaski. Z dorosłymi policjanci rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi zwracali także uwagę na przestrzeganie przez osoby korzystające ze stoku zasad sanitarnych. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych dzieci był policyjny quad, na którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  • Na pierwszym planie stoi policjant na quadzie, w tle inny policjant rozmawia z narciarzami. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Policjant kuca przy dziecku i rozmawia z nim. Obok kuca opiekun. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Dziecko siedzi na policyjnym quadzie, obok kierowca quada. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Policjant zakłada dziecku opaskę na rękę, obok stoi opiekun, obydwoje są na nartach. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Na pierwszym planie stoi policjant na quadzie. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Na pierwszym planie stoi policjant na quadzie i dzieckiem na miejscu pasażera. Zdjęcie wykonane na stoku narciarskim w Beskidach.
  • Policjant rozmawia z dziećmi-narciarzami podczas akcji profilaktycznej pod stacją narciarską.
  • Policjant rozmawia z dziećmi-narciarzami podczas akcji profilaktycznej pod stacją narciarską. Na pierwszym planie widać dzieci, które zgłaszają się do odpowiedzi.