Wiadomości

Ostrzegamy przed fałszywymi medykami, którzy twierdzą, że umawiają na szczepienia przeciwko koronawirusowi

Data publikacji 26.02.2021

Policjanci poszukują trojga przestępców, którzy wczoraj okradli 65-latkę z Bielska-Białej. Dwie kobiety i mężczyzna podawali się za medyków i w czasie pozornego badania splądrowali mieszkanie. Skradli ponad 1.500 złotych i biżuterię. Ostrzegamy przed oszustami.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Wapienicy. Do 65-latki zapukały dwie kobiety i mężczyzna. Podając się za medyków twierdzili, że umawiają wizyty w celu szczepień na koronawirusa, ale koniecznie jest zbadanie. Podczas rzekomego badania przez jedną z kobiet udającą lekarza, dwie pozostałe splądrowały mieszkanie i skradły ponad 1.500 złotych i biżuterię wartości 200 złotych.

Według zgłaszającej wszystkie osoby były ciemnej karnacji i porozumiewały się z obcym akcentem. Jeden z mężczyzn był ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę z zielonymi dodatkami. Pierwsza z kobiet była ubrana cała na czarno, druga w szarym płaszczu.

Ostrzegamy przed oszustami! Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55.