Wiadomości

Sprawca sklepowej kradzieży wpadł dzięki reakcji świadka

Data publikacji 01.03.2021

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci schwytali 27-latka, który w jednym ze sklepów spożywczych w Bielsku-Białej skradł wózek wraz z zawartością artykułów spożywczych i uciekł ze sklepu. Przechodzeń zauważył kradzież i wskazał mundurowym miejsce, gdzie zbiegł podejrzewany o nią mężczyzna. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

W niedziele wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych przy bielskiej ulicy Broniewskiego przyszedł nieuczciwy klient. Zamiast z wózkiem wypełnionym zakupami pójść do kasy, wykorzystał moment nieuwagi i wyszedł ze sklepu, a następnie uciekł. Widział to świadek, który powiadomił dyżurnego komisariatu o zdarzeniu i wskazał policjantom miejsce, w którym ukrył się podejrzewany o kradzież mężczyzna. Mundurowi ujęli 27-latka i odzyskali skradzione artykuły spożywcze i sklepowy koszyk. Za kradzież został ukarany mandatem karnym.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać sklepowego złodzieja.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.