Ruszyły szczepienia bielskich policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Ruszyły szczepienia bielskich policjantów

Dzisiaj w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia stróżów prawa bielskiego garnizonu Policji. Jako pierwszy dawkę szczepionki przyjął szef bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk. Komendant podziękował wszystkim policjantom, którzy zgłaszając się do szczepienia, wykazali się odpowiedzialnością i troską o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz wszystkich mieszkańców regionu.

W tym tygodniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. Dzisiaj do akcji szczepień przystąpili mundurowi z bielskiego garnizonu Policji. Akcja koordynowana jest w przez policjantów z Wydziału Sztab Policji KMP w Bielsku-Białej. Do szczepienia aktualnie przystępuje w sumie ponad 330 policjantów z komendy oraz wszystkich komisariatów i posterunków. Dlatego harmonogram szczepień został ustalony w taki sposób, aby optymalnie dostosować je do grafików służb w poszczególnych jednostkach i komórkach organizacyjnych, a tym samym zapewnić ciągłość służby i bezpieczeństwo oraz porządek publiczny w regionie.

Ambasadorem akcji szczepień mundurowych w naszym garnizonie został Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk, który przyjął pierwszą dawkę szczepionki.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej przyjmuję szczepionkę na koronawirua

Pierwszy bielski policjant, dając dobry przykład swoim podkomendnym, zwrócił się do wszystkich przystępujących dzisiaj do szczepienia stróżów prawa. Podziękował im za ich odpowiedzialną postawę oraz to, że swoim przykładem zachęcają nie tylko pozostałych kolegów i koleżanki do zaufania w sens i znaczenie powszechnej akcji szczepień przeciwko Covid-19, ale także swoim przykładem dają społeczny dowód słuszności i przełamują obawy innych ludzi. Inspektor Krzysztof Herzyk wyraził przekonanie, że dzięki swojej odpowiedzialnej postawie i decyzji o zaszczepieniu się wyrażają troskę o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, nie tylko siebie samych i swoich rodzin, ale wszystkich mieszkańców regionu.

Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci, którzy na co dzień, już od ponad roku stoją na pierwszej linii frontu walki ze skutkami epidemii koronawirusa i choroby Covid-19. Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla bielskich mundurowych jeszcze w kwietniu, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

  • Policjantka z Komendy Miejski Policji w Bielsku-Białej przyjmuje szczepienie na koronawirusa.
  • Policjant z Komendy Miejski Policji w Bielsku-Białej przyjmuje szczepienie na koronawirusa.
  • Umundurowany policjant stoi przy punkcie rejestracji szczpień, przy stoliku siedzi pielęgniarka.
  • Umundurowany policjant podaje pielęgniarce w punkcie szczepień wypełnioną ankietę.
  • Policjant z ruchu drogowego stoi obok drugiego policjanta w punkcie szczepień.
  • Policjanci siedzą kolejce do szczepienia na koronawirusa.
  • Policjanci siedzą kolejce do szczepienia na koronawirusa.
  • Policjanci rejestrują się w punkcie szczepień.
  • Policjanci rejestrują się w punkcie szczepień.