Wiadomości

Poszukujemy sprawcy napaści na pracownika ochrony sklepu

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach poszukują sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej pracownika ochrony sklepu interweniującego wobec osoby podejrzewanej o kradzież. Publikujemy wizerunek sprawcy, który zarejestrowały kamery monitoringu, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 marca 2021 roku w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Węglowej 63. Około godziny 20.30 pracownik ochrony ujął osobę podejrzewaną o kradzież towaru ze sklepu. Pomiędzy ochroniarzem i podejrzewanym o kradzież klientem doszło do szarpaniny, w której pracownikowi ochrony pomogli inni klienci, doprowadzając do jego skutecznego ujęcia. Podczas tej interwencji do ochroniarza i świadków podszedł poszukiwany przez policjantów mężczyzna, który chciał pomóc podejrzewanemu o kradzież klientowi w uwolnieniu się, w tym celu zadając ochroniarzowi i innym klientom ciosy pałką, a następnie zbiegł. Publikujemy wizerunek sprawcy, który zarejestrowały kamery monitoringu, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Rysopis: wzrost ok. 180 cm, krępej budowy ciała, ubrany w czarne buty, czarne spodnie, czarną koszulkę, zieloną czapkę zimową, z czarną maseczką ochronną na twarzy.

Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 47 85 708-10, czechowice@bielsko.ka.policja.gov.pl lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55.