Wiadomości

Podsumowanie majowego weekendu na bielskich drogach

Data publikacji 04.05.2021

Okres majówki to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez cały jej okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie majowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 22 kolizje drogowe. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 14 kierowców na podwójnym gazie.

Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz wydziałów kryminalnych. Mundurowi byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 14 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. 4 kierowców złamało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego miały miejsce 22 kolizje drogowe.