Wiadomości

Trwają spotkania w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”

Bielscy policjanci spotkali się z mieszkańcami bielskiej Wapienicy w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” Policjanci zajmujący się profilaktyką uczyli dzieci i rodziców jak się zachowywać, aby nie doszło do zaginięcia. Mundurowi z drogówki przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły.

Na stadionie lekkoatletycznym „Sprint” w ostatnią niedzielę odbył się piknik zorganizowany przez policjantów z bielskiej komendy i kierownictwo BBOSiR. Akcja została wpisana w kampanię pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami spotkali się mundurowi z komendy przy ulicy Wapiennej. Stróże prawa przekazywali cenne informacje dotyczące profilaktyki zaginięć, zasad bezpieczeństwa w przestrzeniach, w których najczęściej dochodzi do zaginięć oraz tego, jak powinno się postępować, kiedy do zaginięcia dziecka niestety dojdzie. Maluchy otrzymywały dedykowane gadżety, m.in. opaski i czapki odblaskowe. Podczas pikniku mundurowi z drogówki uczyli zasad bezpiecznej drogi do szkoły i zachęcali do używania elementów odblaskowych.

Podczas akcji dzieci mogły przyjrzeć się z bliska policyjnemu wyposażeniu, zobaczyć z bliska pracę technika kryminalistyki i zasiąść za kierownicą radiowozu, motocykla czy policyjnego quada. Policjanci odpowiedzieli na wiele pytań najmłodszych nie tylko dotyczących zasad i przepisów drogowych, ale także opowiadali o ciekawych zdarzeniach ze swojej służby i pracy w mundurze.

  • Na stadionie dziecko stoi ubrane z policyjny kombinezon i trzyma tarczę z pleksi, obok siedzi dziecko na policyjnym quadzie.
  • Przy radiowozie policjant rozmawia z dziećmi i rodzicami, obok policyjny motocykl. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Zdjęcie wykonane na stadionie. Na policyjnym motocyklu siedzi dziewczynka.
  • Policjant w mundurze przykuca obok dziecka, przy nim rodzic. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Na pierwszym planie policjant stoi tyłem do robiącego zdjęcie. Na drugim planie dziewczynka siedzi na policyjnym motocyklu. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Dziecko na policyjnym motocyklu, obok policjant pozują do zdjęcia. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Dwaj umundurowani policjanci rozmawiają z chłopcem, który siedzi na policyjnym quadzie. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Chłopiec siedzi na policyjnym motocyklu z założonym kaskiem. Obok stoi policjant w mundurze. Zdjęcie wykonane na stadionie.
  • Dziewczynka siedzi na motocyklu, z jednej strony stoi kobieta, z drugiej strony policjant. Zdjęcie wykonane na stadionie.
Powrót na górę strony