Wiadomości

Oddali krew w ramach akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wzięli udział w akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” i oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W zbiórce wzięło udział ponad 50 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 23 litry życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.

20 października br. ruszyła dziesiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. W zbiórkę włączyli się policjanci i pracownicy cywilni wapienickiego oddziału prewencji, którzy regularnie oddają honorowo krew. We wtorek do jednostki przy ulicy Zwierzynieckiej zawitał tzw. krwiobus — Mobilna Stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Chętnych do oddania krwi zgłosiło się ponad 50-ciu i oddali ponad 23 litry krwi.

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”; celem tej zorganizowanej przez Straż Graniczną akcji, która w tym roku potrwa do 20 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca. Ponadto wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W latach 2012 - 2019 w ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” około 25 000 mundurowych krwiodawców, młodzież szkolna i akademicka, urzędnicy państwowi, członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej „Strzelec”, przedstawiciele lokalnych społeczności oddali 11 550 litrów krwi i jej składników.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

Plakat akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna

Powrót na górę strony