Wiadomości

Przedświąteczne spotkania dzielnicowych z bielskiej „jedynki” z seniorami

Data publikacji 25.11.2021

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek prowadzą regularne spotkania z mieszkańcami oraz młodzieżą w swoich rejonach służbowych. Mundurowi przestrzegają przed oszustami, którzy uaktywniają się zwykle w przedświątecznym okresie oraz przypominają o zasadach związanych zapobieganiem się rozprzestrzenianiu koronawirusa.

Mundurowi z rewiru dzielnicowych spotykają się z mieszkańcami Bielska-Białej. Stróże prawa – z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego — goszczą na spotkaniach seniorów, gdzie przekazują cenne wskazówki o właściwym zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą. Podają praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania gotówki i kosztowności, właściwego zabezpieczenia mieszkania i dobytku. Wyjaśniają, jak należy postępować, by nie paść ofiarą oszustów działających, tzw. metodą na wnuczka lub policjanta. Policjanci omawiają także metody działania oszustów podających się za pracowników spółdzielni, hydraulików i listonoszy czy sprzedawców mediów, którzy podstępnie wchodzą i plądrują mieszkania z pieniędzy i innych rzeczy wartościowych. Stróże prawa przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach komunikacyjnych w porze wieczorowo-nocnej zachęcając do korzystania z solidnych elementów odblaskowych.

Ponadto mundurowi promowali aplikację Śląski Dzielnicowy. W lokalnych środowiskach zostały umieszczone informacje — komunikaty na temat wzmożonej aktywności oszustów wykorzystujących metodę na tzw. „wnuczka” „policjanta” oraz o aktualnych zasadach związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Powrót na górę strony