Wiadomości

Mundurowi z bielskiej drogówki służą na wschodniej granicy

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy strzegą funkcjonariusze różnych służb mundurowych. Policjanci z bielskiej drogówki także znaleźli się w tym gronie i od października rotacyjnie pełnią służbę w strefie nadgranicznej. Są tam również teraz, w okresie świąteczno-noworocznym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej od października oddelegowywani są do pełnienia służby w pasie przy granicy z Białorusią. Do zadań policjantów z pionów ruchu drogowego należy zabezpieczenie i monitorowanie ciągów komunikacyjnych przy granicy. Funkcjonariusze skrupulatnie kontrolują pojazdy i osoby nimi się poruszające, przede wszystkim pod kątem ujawniania i zapobiegania przewożeniu cudzoziemców, którzy mogliby nielegalnie przedostać się na teren Polski. Sprawdzają także legalność przewożonych ładunków i bagaży oraz stan techniczny aut i trzeźwość kierowców.

To trudna służba, pełniona pod dużą presją, która wymaga od policjantów dużego zaangażowania i doświadczenia. W aktualnym kontyngencie, który służbę pełni od końca grudnia, wraz z policjantami na co dzień kontrolującymi ruch drogowy na bielskich drogach znalazł się naczelnik bielskiej drogówki, komisarz Krzysztof Stankiewicz.

Wszystkim mundurowym życzymy bezpiecznej służby i szybkiego powrotu do domów.

  • Policjanci z ruchu drogowego kontrolują pojazd. Leśna droga, zdjęcie, wykonane w dzień.
  • Policyjny radiowóz stoi przy znaku z nazwą miejscowości Białowieża. Leśna droga, zdjęcie, wykonane w dzień.
  • Na pierwszym planie znak z napisem kontrola drogowa, na drugim planie policjanci z ruchu drogowego kontrolują pojazd. Leśna droga, zdjęcie, wykonane w dzień.
Powrót na górę strony