Wiadomości

Kosztowna kolizja „na podwójnym gazie”

Data publikacji 10.01.2022

Mundurowi z drogówki zatrzymali 54-latka, który spowodował kolizję drogową, mając w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę tuż przed 23 w rejonie jednej ze stacji paliw przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Doszło tam do kolizji dwóch osobówek. Kierowca osobowego opla zmieniając pas ruchu, uderzył w osobowego peugeota. Poszkodowana wezwała na miejsce policjantów z ruchu drogowego. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia, okazało się, że 54-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

O losie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu bielskiego zdecyduje niebawem prokurator. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu odpowie na nowych zasadach kodeksu wykroczeń, zgodnie z którą za ten czyny sąd może wymierzyć karę nawet 30 tysięcy złotych. 54-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zwrócić się do nietrzeźwego sprawcy szkody o zwrot całej wypłaconej z tego tytułu kwoty odszkodowania.

Powrót na górę strony