Wiadomości

Jak zostać jednym z nas, czyli studenci bezpieczeństwa wewnętrznego w bielskiej komendzie

Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w Policji? Czy praca w Policji jest niebezpieczna? Czy nabór trwa cały rok? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali dzisiaj policjanci, z którymi spotkali się studenci Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Przywitał ich Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorz Jakubiec, który zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji.

Komendant stoi na sali konferencyjnej i rozmawia ze studentami

Wczoraj gośćmi bielskich policjantów byli studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne specjalizacja kryminologia i kryminalistyka WSFiP. Studenci utworzyli koło naukowe kryminalistyki i kryminologii, gdzie pod czujnym okiem opiekuna naukowego koła, aspiranta sztabowego Dariusza Szydłowskiego poszerzają swoją wiedzę i rozwijają pasje związane z wybranym kierunkiem studiów. Asp. sztab. Dariusz Szydłowski jest kierownikiem Referatu Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Policjant na sali konferencyjnej rozmawia ze studentamiWidok na salę konferencyjną, na której siedzą studenci, na drugim planie stoi policjant

Policjanci zachęcali: „Zostań jednym z nas” przestawiając zalety służby w Policji. Mundurowi wyjaśniali jakie warunki należy spełnić, żeby zostać policjantem oraz jak wygląda dalsza ścieżka zawodowa. Policjanci zachęcali młodzież do podjęcia służby w Policji, podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Spotkali się z instruktorem wyszkolenia strzeleckiego i technikami kryminalistyki, którzy przygotowali dla studentów specjalne prelekcje.

Zainteresowanym służbą w szeregach Policji przypominamy, iż szczegółowe informacje o doborze do służby znajdują się na stronie internetowej śląskiej Policji.

  • Widok na pulpit z napisem Policja. na drugom planie policjant rozmawia ze studentami.
  • Instruktor wyszkolenia strzeleckiego w ubraniu cywilnym rozmawia ze studentami na strzelnicy policyjnej.
  • Technik kryminalistyki pobiera od studentki w celach pokazowych odciski palców
Powrót na górę strony