Wiadomości

Świadek zareagował, komendant Policji zrobił resztę

Data publikacji 10.06.2022

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali 33-latka, który z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę osobowego seata. Interwencja była pilna, dlatego na miejsce ruszył kobiernicki komendant razem z kryminalnym. Mężczyźnie grozi teraz nawet 5 lat za kratami.

Wczoraj około 15.30 do dyżurnego Komisariatu Policji w Kobiernicach wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział, jak na stację paliw przy ulicy Bielskiej w Kobiernicach osobowym seatem przyjechał kompletnie nietrzeźwy kierujący. Interwencja była pilna, a patrole znajdowały się po drugiej stronie rejonu służbowego, dlatego na miejsce ruszył komendant kobiernickiej Policji; aspirant Kamil Martyniak razem z kryminalnym, który miał tego dnia dyżur. Stróże prawa zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa małopolskiego w momencie, kiedy wyjeżdżał już ze stacji paliw. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że wsiadając za kierownicę osobówki, złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać drogowego przestępcę.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony