Wiadomości

Bezpieczny pieszy — policyjna akcja na drogach regionu

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z bielskiego garnizonu prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem ze strony mundurowych objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami. Mundurowi wykorzystali podczas działań policyjnego drona.

Pieszy czy rowerzysta jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Mundurowi nie tylko podczas wczorajszych działań, ale również w codziennej służbie szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W ramach wczorajszych działań stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami, sprawnymi i prawidłowo wyposażonymi rowerami.

Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 100 wykroczeń w ruchu drogowym. 90 z nich zostało popełnionych przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli 66 mandatów karnych i sporządzili 12 wniosków o ukaranie do sądu.

  • Policjant z ruchu drogowego zatrzymuje pojazd do kontroli
  • Policjant z ruchu drogowego zatrzymuje pojazd do kontroli
  • Policjant z ruchu drogowego zatrzymuje pojazd do kontroli
Powrót na górę strony