Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 06.07.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach i policjanci z bielskiego wydziału prewencji w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pt. Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą wzięli udział w spotkaniu na terenie kąpieliska w Kaniowie. Mundurowi udzielali wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w wakacje, przede wszystkim w trakcie pobytu nad wodą.

Mundurowi przestrzegali dorosłych przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, takimi jak spożywanie alkoholu przed kąpielą. Zwracali im też uwagę, że kiedy mają pod opieką dziecko, nawet takie, które potrafi pływać, powinni obserwować je, kiedy jest w wodzie. Wzrok rodzica powinien być skupiony na dziecku — nie na ekranie smartfona. Młodszych plażowiczów namawiali do odpowiedzialnej zabawy i nieoddalania się od opiekunów oraz do korzystania z kółek i rękawów, kiedy jest to konieczne.

Policjanci, realizując założenia kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” oraz „Bezpieczne wakacje” tłumaczyli też jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem.

Powrót na górę strony