Wiadomości

Dzielnicowi z Kobiernic o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 11.07.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kobiernicach wraz z kolegami z komisariatu w Gilowicach oraz ratownikami WOPR w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pt. Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą wzięli udział w spotkaniu na terenie stanicy WOPR w Międzybrodziu bialskim. Mundurowi udzielali wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w wakacje, przede wszystkim w trakcie pobytu nad wodą.

Mundurowi z bielskiego garnizonu od połowy czerwca bieżącego roku prowadzą spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, którzy wypoczywają nad zbiornikami wodnymi, basenami oraz innymi miejscami wypoczynku przestrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, takimi jak: kąpiel w miejscach niedozwolonych i niestrzeżonych kąpieliskach, skoki do wody na główkę w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wchodzenie do wody bez przygotowania ciała na znaczne obniżenie temperatury oraz spożywanie alkoholu przez osoby dorosłe przed kąpielą. Tym razem dzielnicowi z komisariatu w Kobiernicach wraz z ratownikami WOPR rozmawiali o bezpieczeństwie przy korzystaniu z akwenów wodnych z młodymi adeptami młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP Porąbka i OSP Kobiernice. Zajęcia teoretyczne związane z przekazaniem informacji i wiedzy połączone były z praktycznymi zajęciami realizowanymi przez wykwalifikowanych ratowników WOPR.

Policjanci podczas takich spotkań zwracają również uwagę osobom dorosłym, że kiedy mają pod opieką dziecko, nawet takie, które potrafi pływać, powinni obserwować je, kiedy jest w wodzie. Wzrok rodzica powinien być skupiony na dziecku, a nie na ekranie na przykład smartfona. Młodszych plażowiczów namawiają do odpowiedzialnej zabawy i nieoddalania się od opiekunów oraz do korzystania z kółek i rękawów, kiedy jest to konieczne.

Policjanci, realizując założenia kampanii podczas spotkań rozmawiają również o bezpieczeństwie podczas pobytu w górach i na górskich szlakach, a także realizując założenia akcji „Bezpieczne wakacje” tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem.

  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą
Powrót na górę strony