Wiadomości

Pomimo zarzutów i pouczeniu o dalszych konsekwencjach prawnych 26-latek nadal popełniał te same przestępstwa.

Data publikacji 14.09.2022

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali 26-latka, który dokonywał licznych uszkodzeń i zniszczeń na terenie Bielska-Białej. Pomimo przedstawionych mu zarzutów i pouczeniu o dalszych konsekwencjach już po trzech dniach dokonywał tych samych czynów. Z uwagi na lekceważącą postawę młodego mężczyzny prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 8 września br. pracownicy ochrony Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku-Białej powiadomili policjantów z bielskiej jedynki, że młody mężczyzna dokonuje uszkodzenia mienia należącego do galerii oraz znajdującej się w jej pobliżu sygnalizacji świetlnej. Na podstawie uzyskanego wizerunku z monitoringu policjanci bardzo szybko ujawnili miejsce przebywania mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Policjanci dokonali jego zatrzymania, a następnie zostały przedstawione mu zarzuty uszkodzenia mienia.
26-latek jednak nie przejął się grożącymi mu konsekwencjami prawnymi, gdyż już po trzech dniach na terenie Bielska-Białej popełniał te same czyny. Dokonał m.in. uszkodzenia wiaty przystankowej, wyświetlacza bankomatu, szyby w placówce bankowej. Jego zachowanie zostało zauważone przez przechodniów, którzy powiadomili Policję. Dzięki obywatelskiej postawie oraz szybkiej reakcji stróżów prawa mężczyzna został ponownie zatrzymany. Tym razem po usłyszeniu kolejnych zarzutów uszkodzenia mienia na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Ostatecznie młody mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów z art. 288 § 1 kodeksu karnego. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.


Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki którym udało się zatrzymać sprawcę uszkodzenia.


Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony