Wiadomości

"Bądź i Ty bezpieczny" po raz kolejny w Bielsku-Białej

Blisko 1500 pierwszoklasistów z Bielska-Białej uczestniczyło w spotkaniach pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej w dniach 23-24 listopada. Organizatorami przedsięwzięcia byłą Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Świeć przykładem” .

W oficjalnej części akcji udział wziął Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej asp. Szt. Arkadiusz Mroczko, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Alina Porębska-Puszyńska oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Przedsięwzięcie odbyło się z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów.
Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim edukację dzieci, podczas którego w zabawny i ciekawy sposób przedstawiane są przepisy i zasady ruchu drogowego. Bardzo dużą wagę przykłada się do wyrobienia w dzieciach nawyku korzystania z elementów odblaskowych. Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice i opiekunowie. Głównym celem akcji jest promowanie używania elementów odblaskowych, właściwych zachowań na drodze, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Ma to szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.
W programie imprezy przewidziano, m.in. pokaz filmów dla dzieci dot. zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przedstawienie teatralne, w którym postacie z bajek przybliżały kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów Bielskiego Centrum Edukacji i Bielskiej Szkoły Przemysłowej, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki.

Powrót na górę strony