Wiadomości

Inauguracja akcji "Bezpieczny autokar"

Policjanci bielskiej drogówki zainaugurowali wczoraj akcję "Bezpieczny autokar" w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne ferie na drogach”. Zimowa przerwa od nauki to okres, w którym należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, dlatego na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej funkcjonariusze prowadzili kontrole autokaru przewożącego dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Województwo śląskie jest jednym z pierwszych, w którym rozpoczęły się ferie zimowe. W tym okresie na drogach zauważalny jest wzmożony ruch autokarów i samochodów związany z podróżami na wypoczynek. Policjanci ruchu drogowego monitorują płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku. Mundurowi koncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.

Wczoraj w ramach prowadzonych działań policjanci bielskiej drogówki przeprowadzili jedną ze zgłoszonych kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowiska. Podczas przeglądu mundurowi sprawdzają stan techniczny i wyposażenie pojazdu, stan trzeźwości i psychofizyczny kierowcy oraz wszelkie potrzebne dokumenty upoważniające do przewozu osób.

W minioną sobotę w godzinach wieczornych do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie, że drogą S1 w Bielsku-Białej porusza się niesprawny technicznie autokar. Na miejsce zostali skierowani policjanci bielskiej drogówki, którzy zatrzymali autokar, a następnie przeprowadzili kontrolę jego stanu technicznego. Przypuszczenia zgłaszającego interwencję potwierdziły się. Policjanci ujawnili w autokarze niesprawny układ wspomagania hamowania, w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a na kierowcę nałożyli mandat karny i zakazali mu dalszej jazdy.
Oby takich przypadków było jak najmniej. Przypominamy o możliwości zgłaszania kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowiska, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Powrót na górę strony