Wiadomości

80. Tour de Pologne - Uwaga na utrudnienia w ruchu

Data publikacji 28.07.2023

W dniu 2 sierpnia ulicami miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego przebiegać będzie trasa V etapu 80 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. W związku z organizacją imprezy pn.: „80 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym.

W związku z organizacją 80 edycji wyścigu Tour de Pologne informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu oraz zachować szczególną ostrożność. Poniżej przedstawiamy szczegółową trasę wyścigu na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
W środę, 2 sierpnia odbędzie się V etap wyścigu Tour de Pologne,  z Pszczyny do Bielska-Białej.
Trasa głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostanie trwale wyłączone z ruchu kołowego.

UTRUDNIENIA W RUCHU W DNIU 2 SIERPNIA

- powiat bielski

  •  Landek, Iłownica – przejazd kolarzy odbędzie się pomiędzy godziną 12:15 a 12:30 . Planowane zamknięcie trasy nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu, to jest około godziny 11:20.

- następnie wyścig przemieści się na teren powiatu cieszyńskiego i żywieckiego,

- powrót na teren powiatu bielskiego

  •   Szczyrk (DW 942 od strony Wisły) tj. ulice Wiślańska, Salmopolska, Myśliwska, Beskidzka
  •  Buczkowice – ulice Wislańska, Bielska, obwodnicą przejazd do ulicy Żywieckiej
  •  Wilkowice – ulica Żywiecka

Planowany wjazd na teren Szczyrku nastąpi chwilę przed godziną 15:00. Całkowite zamknięcie trasy będzie następowało na około 1 godzinę przed wjazdem pilota głównego wyścigu. Ulice w tym czasie będą sukcesywnie zamykane.

  •  Bielsko-Biała – wyścig przejedzie ulicami: Żywiecka, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, Stanisława Stojałowskiego ,Władysława Orkana, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej, rondo Hulanka, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowa, Kolista.

Ruch na wskazanych ulicach będzie sukcesywnie zamykany od godziny 14:20 do godziny 17:00, z zastrzeżeniem , że po przejedzie kolumny wyścigu ruch będzie przywracany.

Dodatkowo utrudnienia będą spowodowane Tour de Pologne Junior od godziny 11:30. Z ruchu zostaną wyłączone ulice: al. Armii Krajowej ( od ulicy Gościnnej), Karbowa, Kolista ( pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnna.
Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Bielska-Białej, dodatkowo wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na al. Armii Krajowej w dniu 2 sierpnia 2023 roku.
- odcinek od skrzyżowania z ul. Gościnną do ul. Karbowej, w godzinach 5:00 do 20:00 – całkowite zamknięcie
- zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana III Sobieskiego
- w dniu wyścigu informacje o kursowaniu autobusów będą udzielane przez dyspozytora MZK pod numerem telefonu 33814-34-09.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie miasta Bielska-Białej swoimi pojazdami w trakcie trwania wyścigu kolarskiego , aby korzystali z zewnętrznych obwodnic miasta – drogi S-1 i S-52. Prosimy o omijanie ulic na trasie wyścigu i przyległych.
Apelujemy o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Natomiast w dniu 4 sierpnia 2023 roku 80 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne odbędzie się na terenie Gminy Wilamowice. Uczestnicy wyścigu wjadą na teren Wilamowic od strony Jawiszowic i będą się poruszać ulicami Jedlina, Więźniów Oświęcimskich, Słowackiego, Piłsudskiego, Sobieskiego wjeżdżając na teren Zasola Bielańskiego ulicą Piękną i Mostową. Następnie przejadą na teren powiatu oświęcimskiego. Peleton będzie przejeżdżać około godziny 16:00, w związku z czym utrudnienia w ruchu mogą wystąpić od godziny 14:30 do 16:30.

Powrót na górę strony