Wiadomości

Szeroko zakrojona akcja bielskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej

Data publikacji 14.09.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się Zwalczaniem Przestępczości Narkotykowej wraz z Samodzielnym Pododziałem Kontrterrorystycznym Policji z Katowic oraz Krakowa przy wsparciu innych funkcjonariuszy kryminalnych w tym z Wydziału Kryminalnego, Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach oraz Prewencji przeprowadzili w dniu 7 września 2023 roku w Czechowicach-Dziedzicach szeroko zakrojoną akcję przeciwko osobom zamieszanym w ciężkie gatunkowo przestępstwa.

Wytężona praca operacyjna oraz procesowa, jak również ogromne zaangażowanie bielskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła ich do jednoczesnego zatrzymania na terenie Czechowic-Dziedzic łącznie 4 osób, w tym kobiety poszukiwanej listem gończym oraz mężczyznę poszukiwanego przez Prokuraturę za wcześniejsze sprawy, w tym posiadania broni palnej oraz narkotyków. W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia funkcjonariuszy doszło do siłowego wejścia wraz z Samodzielnymi Pododziałami Kontrterrorystycznymi Policji. Środki, jakie podjęto były w pełni uzasadnione, albowiem Policja realizowała czynności wobec osób, które w przeszłości były karane między innymi za posiadanie broni palnej oraz przestępstwa narkotykowe i inne.

Ciężka praca i żmudne działania operacyjne „narkotykowych” przyniosły zamierzony efekt. W mieszkaniu ujawniono różnego rodzaju środki narkotyczne, przyrządy przystosowane do nielegalnej konsumpcji środków narkotycznych, maczetę, kije bejsbolowe, przedmioty przypominające broń palną, jak również amunicję, wagi dilerskie oraz znaczną ilość gotówki. Odnalezione jednostki broni zostaną dodatkowo poddane ekspertyzie pod kątem rozpoznania czy nie służyły do popełnienia przestępstw z użyciem broni, nadto ujawniono i zabezpieczono elementy garderoby policyjnej, radiostację, które również mogły posłużyć do celów przestępczych, co zbadają teraz "narkotykowi".

Policjanci zbierając dowody w sprawie zebrali wystarczającą ilość materiałów, by Prokuratura w Pszczynie mogła wystąpić z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Pszczynie o tymczasowy areszt w stosunku do jednego z podejrzanych. Na wniosek Prokuratury Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa całej „czwórce” grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a praca kryminalnych zajmujących się przestępczością narkotykową może skutkować kolejnymi zatrzymaniami.

Powrót na górę strony