Wiadomości

„Odblaskowa Szkoła” w bielskiej SP 38

Data publikacji 21.10.2023

Policjanci z bielskiej drogówki w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej. Mundurowi przypominali dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o podstawowych zasadach, jakie obowiązują w ruchu drogowym.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy spotykają się z uczniami i nauczycielami  szkół podstawowych, które z terenu miasta i powiatu zgłosiły swój udział w projekcie „Odblaskowa Szkoła”. Jedno z takich spotkań odbyło się Szkole Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej.
Podczas rozmowy z dziećmi policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczą najmłodszych jak prawidłowo przechodzić przez pasy, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika. W związku z trwającym okresem jesiennym promują również korzystanie z elementów odblaskowych, aby być jak najbardziej bezpiecznym na drodze. Przedstawiają również charakterystykę pracy policji oraz prezentują elementy umundurowania. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich przekazanych informacji, a także aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach.

Foto SP 38 BB

Powrót na górę strony