Wiadomości

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU z udziałem policjantów

Data publikacji 24.10.2023

We wtorek policjanci bielskiej drogówki uczestniczyli w zajęciach z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kaniowie w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Podczas niecodziennych lekcji dzieci miały okazję, aby sprawdzić swoja wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podczas zajęć w ,,Akademii Bezpieczeństwa” o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dzieci uczą się w sposób ciekawy i przystępny. Jest rozrywka i zabawa, ale też pożyteczna wiedza, która dzięki atrakcyjnej formie szybko wchodzi uczniom do głowy. Wszystkie treści są przekazywane uczestnikom w ciekawej formie warsztatowej, wzbogaconej inscenizacjami teatralnymi i zabawami.
Uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach w strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki, w strefie pierwszej pomocy, w strefie bezpiecznego dorastania oraz strefie teatru ze scenami aktorskimi skierowanymi dla najmłodszych klas.
W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki uczniowie pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach, poznać podstawowe zasady ruchu drogowego, zapoznać się z niebezpieczeństwami jakie kryje za sobą brawura na drodze oraz zrobić sobie zdjęcie stanowiące pamiątkę Akademii Bezpieczeństwa. Główne elementy tej strefy to miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, segwaye  czy symulator dachowania.
Z dziećmi klas starszych poruszano problematykę zagrożeń użytkowników sieci i Internetu, odpowiedzialności nieletnich i bezpiecznych zachowań w szkole, poza szkołą i w środowisku domowym.

 

Powrót na górę strony