Wiadomości

Życiodajny dar – Policjanci oddali honorowo krew

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddali honorowo krew. W akcji uczestniczyło 22 osoby, od których personel medyczny pobrał blisko 10 litrów życiodajnej substancji.

To już od blisko 10 lat policjanci i pracownicy cywilni wapienickiego oddziału prewencji oddają honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. 23 października 2023 roku odbyła się kolejna taka zbiórka. Podczas akcji, w Mobilnej Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zebrano blisko 10 litrów krwi dla osób, które najbardziej jej potrzebują. Do akcji zgłosili się policjanci i pracownicy cywilni bielskiego pododdziału.
Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zrzesza pięćdziesięciu siedmiu członków. Oddając honorowo krew, policjanci ratują życie i zwiększają świadomość potrzeby regularnego dzielenia się tym życiodajnym płynem nie tylko w środowisku policyjnym, ale też wśród swoich bliskich i znajomych. Dziękujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w realizacji kolejnych szczytnych akcji.

Powrót na górę strony