Wiadomości

Pomagamy i chronimy

Data publikacji 09.11.2023

W dniu 8 listopada 2023 na ul. 3 Maja w Bielsku-Białej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej st. post. Szymon Sładczyk i st. post. Sebastian Witkowski udzielili pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła na chodniku, a upadając znalazła się na skraju jezdni.

Policjanci w trakcie patrolu rejonu służbowego, jadąc ul. 3 Maja w Bielsku-Białej zauważyli osobę leżącą na skraju jezdni. Natychmiast zatrzymali pojazd i przystąpili do pomocy. Jeden z policjantów wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego jednostki. Poszkodowaną była 76-letnia kobieta, przytomna bez możliwości poruszania się. Policjanci dokonali oględzin ciała pod kątem złamań, a następnie ułożyli ją w pozycji bocznej bezpiecznej. Wstępnie opatrzono widoczne stłuczenie głowy, a następnie zabezpieczono kobietę kocem termicznym. Jak się okazało, z rozpytania poszkodowana oświadczyła, że choruje na cukrzycę, a spacerując straciła przytomność. Funkcjonariusze zabezpieczali poszkodowaną do momentu przybycia pogotowia. Jesteśmy dumni z Waszej postawy.

Apelujemy by nie obawiali się Państwo udzielać pomocy. Samo podłożenie torebki czy innego miękkiego przedmiotu pod głowę jest już pomocą. Myśl o tym, że ktoś inny pomoże „bo przecież jestem w dużej grupie ludzi” może doprowadzić do opóźnienia w podjęciu akcji, która odgrywa często kluczową rolę w tych pierwszych chwilach po wypadku. Każdy z nas może znaleźć się w okolicznościach wymagających pomocy. Nie bójmy się zatem pomagać. 

Powrót na górę strony