Wiadomości

Konferencja pt. „Zagrożenia w sieci a psychika dzieci i młodzieży”

Data publikacji 30.11.2023

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, w środę (29 listopada br.) odbyła się konferencja pn. „Cyberzagrożenia a psychika dzieci i młodzieży”. Profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili dyskusję na ten temat cyberprzemocy, jej genezy i zagrożeń oraz sposobów zapobiegania. W konferencji uczestniczyli psychologowie, nauczyciele, rodzice.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Także bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, a każda okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i pomysłów jest niezwykle cenna dla instytucji zajmujących się wychowywaniem dzieci i młodzieży oraz policjantów. Cyberprzemoc i zagrożenia, z jakimi młodzież i dzieci spotykają się w sieci, stanowią obecnie poważne wyzwanie zarówno dla nich, jak i dla dorosłej części społeczeństwa. Podczas konferencji zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej policjanci, psycholodzy, nauczyciele, rodzice szukali odpowiedzi między innymi na pytanie, dlaczego młodzi ludzie tak dużo czasu spędzają w sieci i portalach społecznościowych. Poruszyli tematykę wykluczenia, agresji, wpływu gier komputerowych na zachowania, mechanizmów uzależnienia, szkodliwych treści, w kontekście zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Policjanci podczas konferencji przedstawili podstawowe zagadnienia związane z cyberprzemocą, a dzięki wspólnej dyskusji uzyskali wiele cennych informacji, które będą przydatne w planowaniu działań profilaktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Serdecznie dziękujemy Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej Annie Niemiec-Warzecha za zaproszenie do udziału w konferencji.

Powrót na górę strony